Kategoriler
Google’ın Mobil Güncellemesi Hakkında
06.12.2016
Bilindiği üzere Google, mobil uyumlu sitelerin arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda çıkmasını sağlayacak bazı değişiklikler yapma yoluna gidiyor. Arama algoritmalarındaki bu değişikliğin kısa zaman içerisinde aktifleştirilmesi bekleniyor. Biz de bu değişiklik sonucunda sitelerin nasıl etkileneceğini...
Google Arama Sayfasında Alışveriş Reklamlarına Ayrılan Alanı Büyüttü
06.12.2016
Google da bunun farkında ve en büyük gelir akışlarından biri arama reklamları olduğu için (yani arama sayfası popülerliğini korumak amacıyla), sayfada en yaygın display reklamlardan olan Alışveriş Reklamlarına (PLA) ayrılan yeri büyüttü. Aynı zamanda görsel arama sayfasında da alışveriş reklamları göstermeye başladı.
Google Alışveriş Reklamı Yüklemek İçin Center’a Formatlama Seçenekleri Ekledi
06.12.2016
Kabul edin; Google arama sonuçlarının üstünde sponsorlu olarak gösterilen alışveriş reklamlarına görsel ve yazı formatlayıp yüklemek zor iş. Yoruyor ve vakit alıyor. Bu iş o kadar zor ki ürün yükleme işini kolaylaştırmak için kod yazan yeni bir endüstri türedi.
Microsoft Linkedin’i Satın Alıyor
06.12.2016
Microsoft kariyer sosyal ağı LinkedIn’i 26,2 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Şirket LinkedIn’e hisse başı 196 dolar ödeme yapacak ve LinkedIn CEO’su Jeff Weiner görevinin başında kalarak doğrudan Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya rapor verecek. Peki neden satın alıyor? Cevabı yazıda.
E-Ticarette Fintek Bankalar Karşısında Yükseliyor
06.12.2016
Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik web tabanlı finansal yönetim uygulaması olarak hizmet veren Paraşüt‘ün Kurucu Ortağı Sean X. Yu, fintek pazarının yükselişi ile ilgili fikirlerini paylaştı.
Değişime bankalar kadar direnen kurum az bulunur. Tabii bu her zaman kötü bir şey değil; çünkü bankaların muhafazakarlığı müşterilerini...